کتاب: گلپایگان و نهضت مشروطه

مولف: دکتر مسعود کثیری و دکتر علی اکبر اختری

9061۲۱03.jpg

مقدمه

يكي از مهمترین راههاي بيان توانائيها و آگاهي هاي گروهي، پرداختن به تاريخ نگاري محلي مي باشد كه هميشه و در همه ادوار تاريخي مورد نظر مورخان بوده است. همه مردمي كه در يك سرزمين زندگي مي كنند، ارتباط قوي و مستحكمي را كه ميان انسان و زادگاهش  موجود مي باشد درك كرده و در صدد بيان آن به شيوه هاي گوناگون مي باشند. در اين ميان مردمي كه در قلمرو کشورهای اسلامی سكني داشته اند، اين وابستگي و تعلق را به شكل عميقتر احساس نموده و بيان كرده اند.

آنچه که   پیش روی خوانندگان محترم این کتاب است، مجموعه ای از مقالات گوناگون در مورد تاریخچه شهرگلپایگان و مردمان آن دیار است، که به مرور زمان توسط اینجانب، به مناسبت های مختلف به رشته تحریر درآمده است. برخی از این مقالات سالها قبل در نشریه صدای گلپایگان به چاپ رسیده و بقیه آنها در همایش های کشوری و بین المللی ارائه گشته و یا در سایت های مختلف منتشر شده است.

 

گالری تصاویر

تاریخ پزشکی

طب ایرانی، بر پایه‌ی فلسفه و مبانی خاص خود، مجموعه‌ای از علوم نظری و عملی است که از سوی حکمای ایرانی در قرون مختلف باهدف حفظ سلامت و جهت پیش‌گیری و درمان بیماری‌ها به کار گرفته می‌شده است. طب ایرانی در دوره تمدن اسلامی به ویژه سده‌های چهارم تا ششم هجری با ظهور مشاهیری همچون علی بن ربن طبری، محمد بن زکریای رازی، علی بن عباس اهوازی، شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا و حکیم جرجانی به شکوفایی علمی منحصر به فردی رسید و به پارادایم غالب دانش پزشکی در شرق و غرب تا قرن ۱۷ میلادی بدل می‌شود.

اطلاعات تماس

ایمیل:

info@medicalhistory.ir

آمار بازدیدکنندگان سایت

مجموع بازدید کنندگان
۱۶۴۰
صفحات بازدید شده امروز
۱۴۲
بازدید کنندگان امروز
۲۱